RetroCegiełka
Menu
Strona głównaRetro drewnoBlaty ze starego drewnaBlat ze starego drewna dębowego

Blat ze starego drewna dębowego

550,00 zł

Producent: Holy Wood
Kod: BLAT/SK-LDAB
Wysyłka: 21 dni,
produkt na zamówienie
Waga:30.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

sposób wykończenia:

Ilość:m2

Blat do stołu wykonany ze sklejki uzyskanej z łączenia kilku warstw starego drewna. Wewnętrzne warstwy pozyskiwane są ze środkowych części starych desek sosnowych, natomiast  zewnętrzną warstwę stanowią lamelki dębowe (zewnętrzne części starych desek). Warstwy sklejki klejone są krzyżowo co powoduje odporność materiału na "kręcenie". Brzegi zostały wycięte pod kątem 45 stopni i sklejone w taki sposób, aby słoje oraz sęki przechodziły na pionowy element. Przy zamawianiu blatu, klient określa wysokość zacięcia.

Blaty w zależności od przeznaczenia i wielkości możemy wykonać ze sklejki trójwarstwowej, czterowarstwowej bądź pięciowarstwowej. 


Zewnętrzne lamelki mogą zostać wyszczotkowane aby powierzchnia blatu była mocno zróżnicowana. Proces ten powtarza się kilkakrotnie zmieniając twardość włókien szczotki. Uwydatnia to słoje drewna, podkreśla jego strukturę. Mogą też być wykończane w taki sam sposób jak deski heblowane dla uzyskania względnie równej płaszczyzny.
Deski mają pewne niedoskonałości, które są w przypadku drewna rozbiórkowego pożądane. Głównie chodzi o ślady po gwoździach, przebarwienia powstałe na skutek nierównomiernego nasłoneczniania desek itd. Te cechy sprawiają że każdy z wykonanych przez nas blatów jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Nie znajdziemy drugiego identycznego modelu.
Wykonanie naszych blatów to w większości praca ręczna, nie korzystamy ze sterowanych cyfrowo pił, frezarek i innych tego typu maszyn. To podejście dodatkowo podkreśla wyjątkowy charakter i unikatowość naszych produktów.

Grubość blatu: 2-5 cm
Podana cena dotyczy 1m2 przy grubości 4 cm
Cena nie uwzględnia zacięć bocznych. Wyceniamy je indywidualnie (retrocegielka@gmail.com)

W ofercie posiadamy również stalowe nogi do blatów.
Każdy teraz sam może skomponować swój własny stół. 

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
 
Dot. płytek z cegły rozbiórkowej
Oferowane płytki to produkty naturalne, historyczne. Poszczególne mogą posiadać przebarwienia, wykruszenia oraz mogą występować różnice kolorystyczne czy różnice w wymiarach. Dopuszcza się możliwość pęknięcia do 10% podczas transportu. Płytki takie nie tracą swoich walorów, po przyklejeniu widoczna będzie rysa (pęknięcie) jaką możemy zaobserwować na starych murach.
Otrzymane produkty mogą być wilgotne. Jest to związane z procesem produkcji. Płytki pakowane są w pudełka kartonowe w dniu wysyłki / dostawy. W takiej formie mogą być przechowywane maksymalnie 10 dni. Jeśli w tym czasie nie nastąpi ich montaż, należy je wyjąć z pudełek , aby nie miały styczności z wilgotną tekturą. Po wyjęciu mogą być przechowywane choćby kilka lat.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.